Reklama

Kraj

Szef MON: to postanowione – będziemy produkowali czołgi K2 w Polsce

kmz/ mok/ PAP / MON
Dodano: 21.06.2024
fot: K2 Black Panther / MON
fot: K2 Black Panther / MON
Share
Udostępnij

Szef MON Władysław Kosiniak podkreślił, że w Polsce będą produkowane czołgi K2, a strona koreańska deklaruje jak najszybszy transfer technologii.

Oświadczył, że Polska aspiruje do tego, by być centrum serwisowym dla sprzętu koreańskiego zarówno zakupionego na nasze potrzeby, jak i innych państw europejskich.

Od czwartku wizytę w Polsce składa delegacja na czele z ministrem obrony Korei Południowej Shinem Won-sikiem. W piątek w Warszawie zorganizowano “Poland-South Korea Strategic Dialogue”.

Kosiniak-Kamysz powiedział, że w czwartek z ministrem Won-sikiem uzgodnili “harmonogram działania, realizacji wspólnych kontraktów związanych z zakupem dla polskiej armii – chodzi przede wszystkim o czołgi K2, armatohaubice K9, samoloty FA-50 czy wyrzutnie rakietowe Chunmoo”.

“Mamy określony plan dostaw. Dziękuję za deklarację ze strony pana ministra o jak najszybszej decyzji o transferze technologii, dostarczaniu wszystkich informacji dla Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Tak, to jest postanowione – będziemy produkowali czołgi K2 w Polsce” – powiedział szef MON.

Fot. PAP/Rafał Guz
Warszawa, 21.06.2024. Wicepremier, minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz (C) udziela wypowiedzi dla mediów podczas organizowanego przez Fundację im. Pułaskiego polsko-koreańskiego forum “Poland-South Korea Strategic Dialogue”, 21 bm. w Warszawie. (amb) PAP/Rafał Guz

Oświadczył, że Polska aspiruje do tego, by być centrum serwisowym dla sprzętu koreańskiego zarówno zakupionego na nasze potrzeby, jak i innych państw europejskich, np. Rumunii.

Szef MON przekazał również, że polska strona złożyła stronie koreańskiej ofertę zakupu polskiego sprzętu. “Cieszę się, że oferta została pozytywnie przyjęta na wstępnym etapie (…). Kupujemy bardzo dużo w Korei Południowej, chcielibyśmy, by Korea Południowa kupowała też w Polsce” – powiedział Kosiniak-Kamysz.

Dodał, że Polska chce też czerpać z doświadczeń koreańskich w zakresie ochrony granicy.

Czytaj także:

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy