Reklama

Kraj

Śmierć noworodka w Gorzowie Wlkp., rodzice usłyszeli zarzuty

pij/ agz/ PAP
Dodano: 21.06.2024
Fot. PAP/Lech Muszyński
Gorzów Wielkopolski, 21.06.2024. Podejrzany ojciec 19-dniowego noworodka zmarłego w wyniku pobicia, wyprowadzany z siedziby Prokuratury w Gorzowie Wielkopolskim, 21 bm. Gorzowska Prokurator Rejonowa poinformowała o skierowaniu do sądu wniosku o trzymiesięczny areszt wobec rodziców dziecka. (amb) PAP/Lech Muszyński
Fot. PAP/Lech Muszyński Gorzów Wielkopolski, 21.06.2024. Podejrzany ojciec 19-dniowego noworodka zmarłego w wyniku pobicia, wyprowadzany z siedziby Prokuratury w Gorzowie Wielkopolskim, 21 bm. Gorzowska Prokurator Rejonowa poinformowała o skierowaniu do sądu wniosku o trzymiesięczny areszt wobec rodziców dziecka. (amb) PAP/Lech Muszyński
Share
Udostępnij

Zarzuty znęcania się nad dzieckiem i spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, skutkującego śmiercią, usłyszeli w piątek rodzice zmarłego w Gorzowie Wlkp. noworodka. Rodzice nie przyznają się do postawionych im zarzutów.

W piątek w prokuraturze rejonowej w Gorzowie Wlkp. zostali przesłuchani rodzice noworodka zmarłego w szpitalu. “Zostały im postawione zarzuty znęcania się i spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, skutkującego śmiercią noworodka” – powiedziała PAP prokurator Agnieszka Hornicka-Mielcarek.

Rodzice nie przyznają się do postawionych im zarzutów. “Negują stosowanie przemocy wobec dziecka” – powiedziała prokurator Hornicka-Mielcarek. Mówią, że nie miało żadnych obrażeń. “Do sądu trafiły już wnioski o areszty tymczasowe dla rodziców zmarłego noworodka” – poinformowała prokurator.

Babcia została przesłuchana i zwolniona, nie postawiono jej żadnych zarzutów.

W czwartek w szpitalu w Gorzowie Wlkp. zmarł prawie trzytygodniowy noworodek. Do szpitala trafił w ciężkim stanie. Obrażenia wskazywały na to, że mógł zostać pobity.

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie okoliczności spowodowania obrażeń u 19-dniowego chłopczyka. Dziecko miało poważne obrażenia głowy. “Wszystko wskazuje na to, że zostały spowodowane przez osoby trzecie. Czy był to upadek, czy było to potrząsanie, czy uderzenie – tego jeszcze nie wiemy i to jest badane” – powiedziała prokurator Hornicka-Mielcarek.

Zatrzymani zostali rodzice i babcia dziecka. 25-letnia matka i 27-letni ojciec oraz 58-letnia babcia w chwili zatrzymania byli trzeźwi.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy