Reklama

Kraj

PSP: w sobotę 2 178 interwencji w związku z pogodą

PAP
Dodano: 23.06.2024
Fot. PAP/Darek Delmanowicz
Fot. PAP/Darek Delmanowicz
Share
Udostępnij

2 178 interwencji związanych z usuwaniem skutków silnego wiatru oraz podtopień budynków i ulic odnotowali w sobotę strażacy – poinformował PAP rzecznik prasowy Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Karol Kierzkowski.

Najwięcej interwencji było w woj. śląskim (506), podkarpackim (438), lubelskim (278), małopolskim (174) i łódzkim (155).

Jak powiedział w niedzielę PAP Kierzkowski, działania straży pożarnej polegały na usuwaniu przewróconych na budynki i ulice drzew oraz zabezpieczeniu uszkodzonych budynków mieszkalnych i gospodarczych, których w całym kraju odnotowano 184.

Na niedzielę, 23 czerwca, spodziewana jest poprawa pogody; Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej nie wydał ostrzeżeń meteorologicznych i zapowiedział przewagę małego i umiarkowanego zachmurzenia na terenie całego kraju. Jedynie na północy możliwe są miejscami słabe, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 15 st.C miejscami na północy, do około 23 st.C w centrum i 26 st.C na południu Polski. Wiatr umiarkowany, nad morzem także dość silny, porywisty, w porywach do 60 km/h, zachodni i północno zachodni.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy