Reklama

Kraj

Prymas: dziś, jak nigdy wcześniej, potrzeba nam prymatu Boga

Tomasz Więcławski/PAP
Dodano: 30.05.2024
Fot. PAP/Jarek Praszkiewicz
Fot. PAP/Jarek Praszkiewicz
Share
Udostępnij

W epoce naznaczonej plagą indywidualizmu i samotności potrzeba troski o to, aby Bóg był rzeczywiście obecny w świecie. Jak nigdy wcześniej potrzeba nam prymatu Boga — powiedział podczas homilii w Inowrocławiu prymas Polski abp Wojciech Polak.

Mszą św. pod przewodnictwem abpa Polaka rozpoczęły się w Inowrocławiu uroczystości Bożego Ciała. Po eucharystii z ulicami miasta wyruszy procesja.

“Dziś, jak nigdy wcześniej, potrzeba nam prymatu Boga. Potrzeba, aby on był w naszym życiu naprawdę na pierwszym miejscu. Potrzeba naszej wiary w rzeczywistą obecność Chrystusa w Eucharystii. Potrzeba naszego wiernego i ciągle pogłębianego uczestnictwa we Mszy świętej, przyjmowania Komunii świętej i wchodzenia w jej logikę. Potrzeba także zatrzymania się w ciszy na adoracji Najświętszego Sakramentu – a i tutaj, w Inowrocławiu, nie brak miejsc, gdzie odbywa się przedłużona adoracja eucharystyczna” – mówił w homilii prymas Polski.

Dodał, że “w tej właśnie epoce tak bardzo naznaczonej plagą indywidualizmu i samotności” potrzeba realnej troski o to, aby “Pan był rzeczywiście obecny w świecie”.

Prymas Polski mówił, że wierni nie przynależą “do jakiejś światowej instytucji, do korporacji”. “Nie zapisaliśmy się do jakiejś organizacji, lepiej lub gorzej funkcjonującej, lecz stanowimy wspólnotę wiary opartą na Chrystusie” – powiedział abp Polak. 

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy