Reklama

Kraj

Para prezydencka złożyła życzenia z okazji Dnia Ojca

Marcin Jabłoński/PAP
Dodano: 23.06.2024
Fot. PAP/Paweł Supernak
Fot. PAP/Paweł Supernak
Share
Udostępnij

Ojciec to nie tylko osoba dbająca o materialny byt rodziny. To przede wszystkim doświadczony i mądry przewodnik i nauczyciel – napisał prezydent Andrzej Duda z małżonką Agatą Kornhauser–Duda w życzeniach dla ojców z okazji przypadającego w niedzielę Dnia Ojca.

“Z okazji wyjątkowego święta – Dnia Ojca – składamy Panom serdeczne życzenia radości z rodzinnego życia, dumy z rozwoju i osiągnięć dzieci oraz siły i wytrwałości w wypełnianiu pięknych i trudnych ojcowskich obowiązków. Niech miłość, zaufanie, wdzięczność i szacunek zarówno młodszych, jak i starszych pociech będą dla Panów nagrodą i źródłem codziennej satysfakcji” – napisała para prezydencka w życzeniach opublikowanych na stronie Kancelarii Prezydenta.

Może cię zainteresować

Reklama

Życząc wszelkiej pomyślności ojcom i ich rodzinom, para prezydencka podkreśliła, że “nie ma większego szczęścia dla rodzica niż patrzeć, jak jego dziecko wzrasta, zmieniając się w młodego, a potem dojrzałego człowieka, i w końcu zaczyna wieść własne, dorosłe życie”.

“Każdy ojciec, troszcząc się o swoje dzieci, pokazując im świat i ucząc funkcjonowania w nim, robi to, bo pragnie dla nich dobrej przyszłości. Dziękujemy Panom za towarzyszenie dzieciom na wszystkich etapach rozwoju; za bycie ich obrońcami, opiekunami i przyjaciółmi; za długie lata prowadzenia ich ku samodzielności” – napisali prezydent i jego małżonka.

Przypomnieli, że “za sprawą ojców dzieci otrzymują niezwykle cenne dary, jakimi są poczucie własnej wartości, pewność siebie, wpojone zasady moralne i patriotyczne”. “Ojciec to nie tylko osoba dbająca o materialny byt rodziny – to przede wszystkim doświadczony i mądry przewodnik i nauczyciel. Ten, który uczy życia i pokazuje, na jakich fundamentach warto je budować” – podkreślono w tych życzeniach.

W Polsce od lat 60. XX w. Dzień Ojca jest obchodzony 23 czerwca.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy