Reklama

Kraj

Nowacka: nauczyciele, jesteście solą polskiej edukacji

Paulina Kurek, Inga Domurat / PAP
Dodano: 21.06.2024
Fot. PAP/Adam Warżawa
Łeba, 21.06.2024. Minister edukacji Barbara Nowacka podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego 2023/2024 w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Łebie, 21 bm. (ad) PAP/Adam Warżawa
Fot. PAP/Adam Warżawa Łeba, 21.06.2024. Minister edukacji Barbara Nowacka podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego 2023/2024 w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Łebie, 21 bm. (ad) PAP/Adam Warżawa
Share
Udostępnij

Jesteście solą polskiej edukacji – powiedziała nauczycielom w piątek minister edukacji Barbara Nowacka podczas zakończenia roku szkolnego w Łebie. Podkreśliła, że marzeniem i planem MEN jest to, by młodzież z chęcią chodziła do szkół.

Szefowa MEN uczestniczy w zakończeniu roku szkolnego 2023/2024 w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Łebie.

Nowacka zaznaczyła, że marzeniem i planem Ministerstwa Edukacji Narodowej jest, by młodzież z chęcią chodziła do szkół.

“Żebyście w każdej polskiej szkole czuli się dobrze i bezpiecznie, żebyście od swoich wspaniałych nauczycielek i nauczycieli uzyskiwali to, po co przychodzicie do szkoły: wiedzę na najwyższym poziomie, ale też opiekę i troskę, bo to również oni wam dają” – powiedziała uczniom.

Zaznaczyła, że szkoła jest dla uczniów, by zdobywali w niej wiedzę, poznawali nowych ludzi, uczyli się relacji społecznych, kontaktów międzyludzkich i aby otwierał się przed nimi świat pełen wyzwań i przyszłości.

“Nie ma szkoły bez nauczycieli” – zaznaczyła minister. Podkreśliła, że każdy nauczyciel wykonuje “niesamowitą i gigantyczną pracę” w każdej polskiej szkole, gdzie dostarcza młodzieży wiedzy i cały czas podnosi swoje kwalifikacje, mając przed sobą wyzwanie kształtowania młodego pokolenia.

Dodała, że nauczyciele mają przed sobą wiele pracy, liczne wyzwania i przygotowanie do kolejnego roku szkolnego.

“Mam nadzieję, że znajdziecie czas na odpoczynek, na czas dla siebie i pomyślenie o tym, o czym my w ministerstwie wiemy: jesteście solą polskiej edukacji, jesteście dla nas, dla ministerstwa, absolutnym priorytetem” – podkreśliła Nowacka.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy