Reklama

Kraj

Mentzen: to największy sukces w historii Konfederacji; mam nadzieję, że uda się zmienić kurs UE

Daria Porycka, Agata Gutowska / PAP
Dodano: 09.06.2024
Fot. PAP/Piotr Nowak
Warszawa, 09.06.2024. Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024. Lider Konfederacji Sławomir Mentzen (C) w sztabie wyborczym Konfederacji w Warszawie, 9 bm. Zakończyły się wybory do Parlamentu Europejskiego. (sko) PAP/Piotr Nowak
Fot. PAP/Piotr Nowak Warszawa, 09.06.2024. Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024. Lider Konfederacji Sławomir Mentzen (C) w sztabie wyborczym Konfederacji w Warszawie, 9 bm. Zakończyły się wybory do Parlamentu Europejskiego. (sko) PAP/Piotr Nowak
Share
Udostępnij

Jeden z liderów Konfederacji Sławomir Mentzen ocenił podczas niedzielnego wieczoru wyborczego, że sondażowe wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego to największy sukces w historii Konfederacji. Mam wielką nadzieję, że dzięki naszym europosłom uda się zmienić kurs UE – powiedział.

Według sondażu Ipsos dla Polsatu, TVN i TVP, w wyborach do Parlamentu Europejskiego KO zdobyła 21 mandatów, PiS – 19, Konfederacja – 6, Trzecia Droga (PSL i Polska 2050) – 4, a Lewica – 3.

Komentując sondażowe wyniki wyborów, Mentzen wyraził wdzięczność wobec wszystkich, którzy “przyczynili się do tego sukcesu”. “Ten wynik, który właśnie zobaczyliśmy, to dopiero exit poll, więc jeszcze wiadomo, że może się zmienić, ale nie oszukujmy się, to jest największy sukces w historii naszego środowiska. Nawet jak troszeczkę spadnie to dalej będzie największy sukces w historii Konfederacji” – podkreślił.

Dodał, że dziękuje przede wszystkim wyborcom. “To wy nam zaufaliście, to wy poszliście do lokalu wyborczego po to, żeby zagłosować na naszych kandydatów. To wy uwierzyliście, że głos oddany na naszych kandydatów przyczyni się do tego, że wasze interesy będą jak najlepiej reprezentowane w Unii Europejskiej. Bardzo dziękuję też kandydatom. Nasi kandydaci włożyli w tę kampanię bardzo dużo ciężkiej pracy. Niezależnie od tego, kto z was zostanie europosłem, a komu się to nie uda, w pierwszej kolejności dziękuję tym, którzy najciężej pracowali” – powiedział jeden z liderów Konfederacji.

Według Mentzena, “Europejczycy widzą, że Europa zmienia się z coraz większymi problemami”. “Mam wielką nadzieję, że również dzięki naszym europosłom uda się wreszcie zmienić kurs UE. Po wynikach spływających z całej Europy widzimy, że Europa powoli się budzi, że Europejczycy wreszcie zdają sobie sprawę z tego, co tak naprawdę dzieje się w Brukseli, jaka ideologia owładnęła tym miastem i rzuca cień na całą Europę” – stwierdził.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy