Reklama

Kraj

Marszałek Sejmu: wniosek o TS dla Glapińskiego będzie procedowany

PAP
Dodano: 24.04.2024
Fot. PAP/Marcin Obara
Fot. PAP/Marcin Obara
Share
Udostępnij

Marszałek Sejmu Szymon Hołownia powiedział, że wniosek o postawienie przed Trybunałem Stanu prezesa NBP Adama Glapińskiego będzie nadal procedowany zgodnie z prawem. Jego zdaniem, Trybunał Konstytucyjny, wysyłając do Sejmu postanowienie zamrażające w tej sprawie, przekroczył swoje uprawniania.

Jak wyjaśnił, postanowienie nazwane jest “samozabezpieczającym”. Jego konkluzja – powiedział marszałek Sejmu brzmi – że “ani marszałek Sejmu, ani Sejm, ani żadna z komisji, ani ktokolwiek w tym budynki nie ma prawa dotykać się, zajmować się, w ogóle czegokolwiek robić z wnioskiem o TS dla Adama Glapińskiego”. “Dlaczego? – ponieważ jest to surowo zakazane przez Trybunał Konstytucyjny pani Julii Przyłębskiej. Dlaczego? – ponieważ Trybunał tego zakazuje” – relacjonował Hołownia.

Hołownia poinformował w środę na konferencji prasowej w Sejmie, że otrzymał odpis postanowienia Trybunału Konstytucyjnego z 17 kwietnia w sprawie wniosku o TK dla Glapińskiego.

Poinformował, że Kancelaria Sejmu wykonała “bardzo intensywne analizy prawne” postanowienia TK. Jego zdaniem, TK wydając je, “w sposób oczywisty przekroczył swoje uprawnienia”.

Hołownia zadeklarował, że nie wykona postanowienia TK, a wniosek o TS dla szefa NBP będzie procedowany zgodnie z prawem.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy