Reklama

Kraj

KNF zgodziła się na objęcie przez Szymona Miderę stanowiska prezesa PKO BP

PAP
Dodano: 14.06.2024
Fot. PAP/Radek Pietruszka
Fot. PAP/Radek Pietruszka
Share
Udostępnij

Komisja Nadzoru Finansowego zgodziła się w piątek na objęcie przez Szymona Miderę stanowiska prezesa banku PKO BP. Zgoda KNF była warunkiem obcięcia funkcji prezesa przez Miderę, powołanego 26 marca br. na stanowisko wiceprezesa zarządu banku.

Jak poinformowała KNF, zgodę wyraziła jednogłośnie.

26 marca 2024 r. Rada Nadzorcza PKO BP powołała czworo członków zarządu w wyniku otwartego postępowania kwalifikacyjnego. Szymon Midera został powołany na wiceprezesa, a rada nadzorcza zdecydowała, że zostanie powołany na prezesa zarządu, pod warunkiem wyrażenia zgody przez KNF oraz z dniem wydania tej zgody.

Do czasu wydania zgody KNF, Midera, decyzją RN, kierował pracami zarządu.

Na wiceprezesów 26 marca powołani zostali: Krzysztof Dresler i Piotr Mazur. 11 kwietnia rada na wiceprezesów powołała: Marka Radzikowskiego i Mariusza Zarzyckiego. Natomiast z dniem 1 lipca 2024 r. w skład zarządu wejdzie Ludmiła Falak-Cyniak.

PKO BP to największy w Polsce bank uniwersalny, ma ok. 12 mln klientów. W I kwartale 2024 r. PKO BP zanotował 2 mld zł zysku. Za 2023 r. miał 5,5 mld zł zysków, a wartość aktywów przekroczyła 500 mln zł. Skarb Państwa ma 29,43 proc. akcji PKO BP.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy