Reklama

Kraj

Kaczyński: wystarczyło sześć miesięcy, aby została stracona kontrola nad granicami

Marcin Jabłoński, Rafał Białkowski/PAP
Dodano: 22.06.2024
Pułtusk, 22.06.2024. Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński przemawia na konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Pułtusku, 22 bm. Fot. PAP/Rafał Guz
Pułtusk, 22.06.2024. Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński przemawia na konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Pułtusku, 22 bm. Fot. PAP/Rafał Guz
Share
Udostępnij

Wystarczyło sześć miesięcy, żeby została stracona kontrola nad granicami, a w każdym razie, aby została radykalnie osłabiona – ocenił w sobotę prezes PiS Jarosław Kaczyński. Jego zdaniem granica polsko-białoruska jest słabiej chroniona, a morale żołnierzy i funkcjonariuszy zostało obniżone.

Lider PiS podczas wystąpienia na konwencji partii w Pułtusku (Mazowieckie) ocenił, że za czasów rządów jego formacji “była jasna zasada – murem za polskim mundurem”. “A teraz jest raczej zasada – z aktem oskarżenia na polski mundur” – dodał. Zdaniem Kaczyńskiego dzisiaj granica polsko-białoruska “jest słabiej chroniona, skutecznie obniżono morale i przenikanie jest większe”.

Niemcy zaczynają nam przerzucać imigrantów

“Tam są wpuszczeni tzw. aktywiści, czyli ci, którzy pomagają w tym, aby granicę nielegalnie przekraczać. I to już jest jakieś zupełne horrendum, ludzie będący w istocie sojusznikami Putina i Łukaszenki mają przepustki i podejmowane są decyzje, że mogą tam działać” – mówił Kaczyński. Dodał, że “do tego dochodzi sytuacja na granicy zachodniej – Niemcy zaczynają nam przerzucać imigrantów, i to niekoniecznie tych, którzy przeszli przez Polskę, i robią to w sposób bezczelny”.

“Wystarczyło sześć miesięcy, żeby została stracona kontrola nad granicami, a w każdym razie radykalnie osłabiona” – podkreślił prezes PiS.

W sobotę w Pułtusku z udziałem Jarosława Kaczyńskiego odbywa się konwencja Prawa i Sprawiedliwości. Podczas eventu politycy ugrupowania m.in. dziękują wyborcom za ponad 4 mln głosów, jakie formacja zdobyła w niedawnych wyborach do PE. Jak powiedział Kaczyński – poza tym – “warto spojrzeć po tych sześciu miesiącach na to, co się w Polsce już wydarzyło, i to, co będzie działo się nadal”, gdy władzę sprawuje rząd Donalda Tuska.

Wielu nihilistów bardzo ceni siłę i bardzo się z siłą liczy

“Kto nami w tej chwili rządzi? Otóż rządzi grupa ludzi, którzy nie wierzą w idee i nie cenią idei Polski niepodległej, idei wspólnoty narodowej i państwa jako reprezentacji wspólnoty. Nie cenią prawdy i prawa” – ocenił Kaczyński. Jak dodał, “to wszystko składa się na sytuację, którą można ocenić jako nihilizm – to są nihiliści”.

Zdaniem Kaczyńskiego wielu nihilistów bardzo ceni siłę i bardzo się z siłą liczy. “Otóż jeżeli chodzi o dzieje naszego kraju, to tą siłą jest Rosja i są Niemcy. I dziś nihiliści spoglądają w te dwa kierunki” – zaznaczył prezes PiS.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy