Reklama

Kraj

IMGW ostrzega przed silny wiatrem w prawie całym kraju

Marta Stańczyk / PAP
Dodano: 25.01.2024
Fot. PAP/Andrzej Grygiel
Fot. PAP/Andrzej Grygiel
Share
Udostępnij

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed silnym wiatrem dla prawie całego kraju. Natomiast mieszkańcy północno-wschodnich regionów muszą się liczyć z roztopami. W Tatrach sypnie śniegiem.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem IMGW wydało dla całego kraju z wyjątkiem województwa podlaskiego oraz południowej części warmińsko-mazurskiego i północnej mazowieckiego.

Synoptycy IMGW prognozują wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 35 km/h, w porywach do 80 km/h.

Alerty drugiego stopnia ostrzegające o roztopach wydano dla województwa podlaskiego. “Prognozuje się wzrost temperatury powietrza oraz opady deszczu powodujące odwilż i topnienie pokrywy śnieżnej. Temperatura minimalna od 0 do 2 st. C. Temperatura maksymalna w czwartek od 2 do 3 st. C. Dobowa suma opadów deszczu od 10 mm do 15 mm. Wiatr o średniej prędkości od 25 km/h do 35 km/h, w czwartek do 70 km/h” – napisali synoptycy.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed roztopami wydano dla sześciu powiatów województwa warmińsko-mazurskiego: węgorzewskiego, gołdapskiego, oleckiego, ełckiego, giżyckiego i piskiego. Na tym terenie IMGW prognozuje wzrost temperatury powietrza oraz opady deszczu powodujące odwilż i topnienie pokrywy śnieżnej. Temperatura minimalna od 0 do 2 st. C. Temperatura maksymalna w czwartek od 2 do 4 st. C. Dobowa suma opadów deszczu od 5 mm do 10 mm. Wiatr o średniej prędkości od 25 km/h do 35 km/h.

Dla powiatów nowotarskiego i tatrzańskiego wydano ostrzeżenia pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu. IMGW prognozuje wystąpienie opadów śniegu powodujących przyrost pokrywy śnieżnej o od 15 do 20 cm.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy