Reklama

Kraj

IMGW ostrzega mieszkańców siedmiu województw przed burzami i silnym deszczem

maku/ pad/PAP
Dodano: 16.06.2024
Lublin, 13.06.2022. Burza w Lublinie, 13 bm. IMGW wydało ostrzeżenia przed burzami, które obejmują wschód kraju, a także częściowo centrum i południe.  Fot. PAP/Wojtek Jargiło
Lublin, 13.06.2022. Burza w Lublinie, 13 bm. IMGW wydało ostrzeżenia przed burzami, które obejmują wschód kraju, a także częściowo centrum i południe. Fot. PAP/Wojtek Jargiło
Share
Udostępnij

IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla województw: mazowieckiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego oraz opolskiego. W tych regionach mogą wystąpić burze i silne opady deszczu.

Instytut Meteorologii i Gospodarki wodnej poinformował w niedzielę na platformie X, że “na wskazanym obszarze, miejscami prognozowane są burze, którym będą towarzyszyć silne opady deszczu od 15 mm do 30 mm oraz porywy wiatru do około 70 km/h. Lokalnie mały grad”.

Gdzie burze i utrudnienia na drogach

Meteorolodzy przewidują, że takie zjawiska mogą wystąpić w niedzielę od godz. 13 do końca dnia.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia jest najniższym w trzystopniowej skali, oznacza wystąpienie “niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, utrudnienia w prowadzeniu działalności, opóźnienia w ruchu drogowym i kolejowym, zakłócenia w przebiegu imprez plenerowych, możliwe zagrożenie życia”.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy