Reklama

Kraj

Hołownia: gratulujemy KO wyniku i wygranej w tych wyborach

Edyta Roś, Daria Kania / PAP
Dodano: 09.06.2024
Fot. PAP/Paweł Supernak
Warszawa, 09.06.2024. Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024. Liderzy Trzeciej Drogi, marszałek Sejmu Szymon Hołownia (C) i wicepremier, minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz (P) oraz kandydat do europarlamentu, wiceprzewodniczący partii Polska 2050 Michał Kobosko (L) w sztabie wyborczym KKW Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni - Polskie Stronnictwo Ludowe w Warszawie, 9 bm. Zakończyły się wybory do Parlamentu Europejskiego. (mr) PAP/Paweł Supernak
Fot. PAP/Paweł Supernak Warszawa, 09.06.2024. Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024. Liderzy Trzeciej Drogi, marszałek Sejmu Szymon Hołownia (C) i wicepremier, minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz (P) oraz kandydat do europarlamentu, wiceprzewodniczący partii Polska 2050 Michał Kobosko (L) w sztabie wyborczym KKW Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni - Polskie Stronnictwo Ludowe w Warszawie, 9 bm. Zakończyły się wybory do Parlamentu Europejskiego. (mr) PAP/Paweł Supernak
Share
Udostępnij

Gratulujemy kolegom i koleżankom z KO spektakularnego wyniku i wygranej w wyborach do PE, trzymamy kciuki za to, żebyście to dobrze wykorzystali – powiedział w niedzielę marszałek Sejmu, lider Polski 2050 Szymon Hołownia. Wierzę, że będzie lepiej niż jest – dodał, odnosząc się do wyniku TD.

W wyborach do Parlamentu Europejskiego KO zdobyła 38,2 proc. głosów, PiS – 33,9 proc., Konfederacja – 11,9 proc., Trzecia Droga (PSL i Polska 2050) – 8,2 proc., a Lewica – 6,6 proc. – wynika z badania exit poll Ipsos dla Polsatu, TVN i TVP.

Hołownia gratulował Koalicji Obywatelskiej “spektakularnego” wyniku i wygranej w tych wyborach. “Trzymamy kciuki za to, żebyście to dobrze wykorzystali; będziemy was wspierać we wszystkim co dobre i co w Europie dzisiaj trzeba wypracować” – podkreślił.

Odnosząc się do wyniku Trzeciej Drogi, Hołownia powiedział, że wynika z niego, że TD będzie miała czterech europosłów. “Natomiast doświadczenie ostatnich dwóch wyborów uczy nas, że z naszym wynikiem to trzeba jeszcze chwilę poczekać i on się zwykle okazuje lepszy niż ten, który widzimy z exit polli” – powiedział lider Polski 2050.

Według niego, oznacza to, że Trzecia Droga może otrzymać kolejny mandat w PE. “I bardzo na ten mandat liczymy, że z tej czwórki zrobi się pięć. A jakby dobrze poszło, to mamy nadzieję, że i sześć” – zaznaczył Hołownia.

“Wierzę, że będzie lepiej niż jest” – dodał lider Polski 2050.

Według sondażu exit poll Ipsos dla Polsatu, TVN i TVP Trzecia Droga do PE wprowadziła Krzysztofa Hetmana i Adama Jarubasa, mandaty prawdopodobne, ale niepewne są dla Michała Gramatyki i Michała Koboski.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy