Reklama

Kraj

Cimoszewicz uniewinniony ws. potrącenia rowerzystki, wątek oddalenia się z miejsca wypadku umorzony

rof/ agz/ PAP
Dodano: 21.06.2024
Fot. PAP/Artur Reszko
Hajnówka, 08.03.2024. Europoseł Włodzimierz Cimoszewicz w Sądzie Rejonowym w Hajnówce, 8 bm. Były premier oskarżony jest o potrącenie rowerzystki w 2019 roku i ucieczkę z miejsca zdarzenia. (aldg) PAP/Artur Reszko *** UWAGA!!! ZAKAZ PUBLIKACJI WIZERUNKU I DANYCH OSOBOWYCH POSZKODOWANEJ I ŚWIADKÓW! ***
Fot. PAP/Artur Reszko Hajnówka, 08.03.2024. Europoseł Włodzimierz Cimoszewicz w Sądzie Rejonowym w Hajnówce, 8 bm. Były premier oskarżony jest o potrącenie rowerzystki w 2019 roku i ucieczkę z miejsca zdarzenia. (aldg) PAP/Artur Reszko *** UWAGA!!! ZAKAZ PUBLIKACJI WIZERUNKU I DANYCH OSOBOWYCH POSZKODOWANEJ I ŚWIADKÓW! ***
Share
Udostępnij

Sąd Rejonowy w Hajnówce (Podlaskie) uniewinnił w piątek Włodzimierza Cimoszewicza od zarzutu potrącenia rowerzystki na przejściu i umorzył – z powodu przedawnienia orzekania – postępowanie w sprawie wykroczenia dotyczącego opuszczenia przez polityka miejsca tego zdarzenia.

Wyrok nie jest prawomocny. Prokuratura chciała dla oskarżonego pół roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata, trzyletniego zakazu prowadzenia pojazdów, 10 tys. zł nawiązki na cel społeczny i 10 tys. zł zadośćuczynienia dla pokrzywdzonej. Obrona i sam oskarżony (zgadza się na podawanie w mediach danych i wizerunku) – uniewinnienia.

Proces dotyczył wypadku z 4 maja 2019 r. rano, na oznakowanym przejściu dla pieszych w Hajnówce (Podlaskie). Z aktu oskarżenia wynikało, że potrącona przez Cimoszewicza – europosła minionej kadencji, a w przeszłości m.in. premiera – 70-letnia rowerzystka miała złamaną kość podudzia, otarcia twarzy i dłoni.

Prokuratura zarzuciła oskarżonemu, że nieumyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, nieuważnie obserwował drogę i nie zachował szczególnej ostrożności, a zbliżając się do przejścia, zbyt późno zaczął manewr hamowania i doprowadził do wypadku. Zarzucała mu też, że zbiegł z miejsca zdarzenia.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy