Reklama

Kraj

Lubelskie: wyłowiony z rzeki 10-letni chłopiec trafił do szpitala; poszukiwania matki zawieszono

Piotr Nowak / PAP
Dodano: 30.12.2022
70483_30gr8
Share
Udostępnij
10-letni chłopiec, którego w piątek wyłowiono z rzeki Wieprz w miejscowości Chlewiska (woj. lubelskie), trafił do szpitala, gdzie trwa jego reanimacja; na dziś służby zawiesiły poszukiwania jego matki – poinformowała PAP lubartowska policja.

Sierż. szt. Jagoda Stanicka z KPP w Lubartowie przekazała PAP, że ze względu na trudne warunki pogodowe i zmrok służby zawiesiły poszukiwania kobiety, która razem z 10-letnim synem wpadła do rzeki Wieprz w Chlewiskach (woj. lubelskie). "Akcja została zawieszona. Jej ponowienie planowane jest jutro od godzin porannych" – podała.

Zapytana o stan 10-letniego chłopca, którego wyłowiono z rzeki odpowiedziała, że trafił do szpitala w Lublinie, jest w stanie hipotermii i trwa jego reanimacja.

Rzecznik KP PSP w Lubartowie st. kpt. Michał Mazur poinformował, że dziecko odnaleziono w rzece w miejscowości Szczekarków, która znajduje się poniżej Chlewisk.

"Kobieta nie została odnaleziona. Akcja ratunkowa dobiega końca. Nasze działania na dzisiaj zostają zakończone. Wszelkie dalsze działania będzie koordynowała policja" – powiedział.

Zapytany o stan rzeki w miejscu, w którym doszło do tragedii stwierdził, że ze względu na roztopy poziom wody jest wysoki, nurt silny, brzegi wysokie, dlatego bardzo łatwo jest o wypadek.

W piątek około godz. 14 świadek zawiadomił służby, że dwie osoby, prawdopodobnie matka z dzieckiem, wpadli do Wieprza w miejscowości Chlewiska niedaleko Lubartowa. "Prawdopodobnie kobieta ratowała dziecko, które wpadło do koryta rzeki" – przekazała policja. W poszukiwania na rzece w różnych miejscach zaangażowani są policjanci, pogotowie, 12 zastępów ratowniczych straży pożarnej i nurkowie, a także dron i trzy łodzie.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy