Reklama

Dom

Palisady – ogrodzenia nowoczesne i funkcjonalne

Materiał Partnera
Dodano: 04.07.2019
46731_fence-349669_960_720
Share
Udostępnij
Palisady nawiązują do dawnego budownictwa obronnego, które tworzyły drewniane, najczęściej ostro zakończonych pale wbijane prosto lub ukośnie w ziemię. Obecna palisada składa się z metalowych sztachet umieszczonych prostopadle lub ukośnie do ziemi, wykonanych odpowiednio ze stali, blachy alucynkowej lub aluminium, zabezpieczonych skuteczną powłoką antykorozyjną.

Ogrodzenia palisadowe dostosowane do rodzaju i charakteru działki
Przed wykonanie projektu ogrodzenia należy dokonać stosownych pomiarów. W tym celu wykorzystuje się specjalistyczne urządzenia miernicze oraz instrumenty geodezyjne, które umożliwiają dokonane precyzyjnych pomiarów. Doświadczeni pracownicy zajmują się nie tylko realizacją zlecenia, lecz również służą fachową pomocą w zakresie doboru rodzaju ogrodzeń oraz kolorystyki. Dodatkowym elementem współpracy jest omówienie szczegółów dotyczących przygotowania do pełnej automatyzacji bramy stanowiącej ważny element każdego ogrodzenia.

Projekty „na miarę”
Każdy projekt powstaje w oparciu o dokładne dane pomiarowe oraz zgodnie z życzeniami i wytycznymi inwestora. Nad każdym projektem czuwa nie tylko projektant, lecz również technolog. Projektant opracowuje indywidualne projekty ogrodzeń, nowoczesne lub klasyczne. Natomiast technolog oblicza niezbędną ilość materiału, a także uwzględnia czynniki zewnętrzne, m.in. uwarunkowania terenu. Dzięki profesjonalnej współpracy powstają trwałe, stabilne i atrakcyjne ogrodzenia w najlepszym stylu.

Ogrodzenia palisadowe – uniwersalne rozwiązania dla domu i ogrodu
Obecne palisady stanowią element małej architektury, który może przybierać różne formy. Ostatnio bardzo powszechne stały się klasyczne ogrodzenia palisadowe wykonane z profili pionowych. Najczęściej stosowane są sztachety w wersji ocynkowanej ogniowo i malowane proszkowo na jeden z kolorów dostępnych w palecie RAL. Na stronie http://palisada.pl dostępne są różne rodzaje ogrodzeń palisadowych. Zależnie od roli, jaką mają pełnić, można wybrać odpowiedni rodzaj palisady w taki sposób, aby idealnie  wpisywała się w aranżację naszej posesji oraz ogrody podkreślając jego walory.

Uniwersalne i klasyczne ogrodzenia – idealne dla wszystkich rodzajów domu
Klasyczne ogrodzenie palisadowe składa się z układu pionowych oraz poziomych profili. Cała konstrukcja stanowi stabilną strukturę zachowując symetrię oraz odstęp ok. 100mm między pionowymi sztachetami. Takie rozwiązanie jest wszechstronne i znakomicie spisuje się jako trwałe i niezawodne ogrodzenie zabezpieczające posesję. Można je wykorzystać do ogrodzenia posesji z domem jednorodzinnym, firmy, kameralnego osiedla mieszkaniowego czy działki rekreacyjnej.

Standardowe wykończenia najwyższej jakości
Standardowa wysokość palisady wynosi ok. 1000-1400 mm, a jej długość to ok. 2000-3000 mm. Każdy profil zostaje odpowiednio zabezpieczony przed korozją i malowany metodą proszkową na dowolny kolor. Dzięki temu zachowuje trwałość i wygląda efektownie przez długi czas.Poza tym proste ogrodzenie można kolorystycznie dopasować do charakteru posesji. Profile można wykończyć zaślepkami z tworzywa sztuczne, albo jednym z kilku rodzajach grotów. Z kolei słupki ogrodzeniowe mogą być zakończone stalowym daszkiem kopertowym albo ozdobione detalami w formie stożka lub kuli.

Minimalistyczne ogrodzenie palisadowe
Proste ogrodzenie zbudowane z pionowych profili 15x15mm, wzmocnione poziomymi sztachetkami w dolnej i górnej części palisady stanowi minimalistyczne rozwiązanie. Wyróżnia się symetrią i lekkością, choć jest równie stabilne i trwałe, jak inne rodzaje ogrodzeń. Jest także relatywnie tanie, co oznacza niższe koszty dla inwestorów przy zachowaniu doskonałej jakości. Ten rodzaj ogrodzenia idealnie sprawdza się w przypadku nowoczesnej zabudowy oraz w obiektach przemysłowych. W zależności od potrzeb przęsła ogrodzenia mogą być proste lub wypukłe. Minimalistyczne ogrodzenie jest świetną alternatywą wobec stalowych, ciężkich ogrodzeń o masywnej budowie.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy