Reklama

Biznes

Dobry czas dla OPTeam

Anna Olech
Dodano: 18.03.2013
2756_siedziba2
Share
Udostępnij
Znaczący wzrost sprzedaży w minionym roku i nagroda od HP. To ostatnie sukcesy OPTeam S.A., spółki informatycznej notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych.
 
HP każdego roku wyróżnia swoich partnerów biznesowych na całym świecie i OPTeam S.A. została najlepszym partnerem tej firmy w Polsce w kategorii „Największy obrót w zakresie HP Networking 2012”. W ubiegłym roku polskiej firmie udało się osiągnąć największy obrót w Europie pod względem sprzedaży przełączników sieciowych HP. Prezes OPTeam S.A. Andrzej Pelczar, podkreśla, że nagrodę spółka zawdzięcza przede wszystkim zaufaniu klientów, wysokim kompetencjom konsultantów technicznych i skutecznym działaniom handlowców. – W ostatnich latach nasza firma zrealizowała wiele projektów w oparciu o dostawy produktów sieciowych oraz serwerów HP, zarówno do klientów sektora publicznego, jak i prywatnego – mówi prezes firmy. Największym wdrożeniem zrealizowanym w oparciu o urządzenia HP była w 2012 r. realizacja umów z Uniwersytetem Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach. Dotyczyły one m.in. wyposażenia i uruchomienia dwóch serwerowni uczelnianych.
 
Sukcesem firma zakończyła też rok 2012 pod względem przychodów ze sprzedaży, wzrosły one w porównaniu do roku 2011 o 19 procent, co oznacza, że kwota przychodu wyniosła 91,5 mln zł. – Rozwijamy się szybciej niż branża informatyczna, która zgodnie z szacunkami PMR w 2012 r. wyniosła ok. 5,3 proc. – mówi Andrzej Pelczar. – W ciągu ostatnich dwóch lat przychody ze sprzedaży OPTeam wzrosły w sumie o ponad 50 proc.
 
Tak dobre wyniki spółki to efekt m.in. dużych projektów dla uczelni wyższych, największy to wspomniany już projekt dla uczelni w Siedlcach wart blisko 10 mln zł, oraz energetyki. Istotny dla spółki był również projekt dla PGE Dystrybucja z siedzibą w Lublinie wart 8 mln zł. OPTeam SA liczy na dalszą współpracę z tym sektorem, a także z rynkiem medycznym.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy